Daryl Dixon


the-walking-dead-season-5-daryl-dixon-portraitPředstavitel: Norman Reedus

Daryl Dixon je mladší bratr Merla Dixona. Je jedním z přeživších Atlanty. Není tak tvrdý jako jeho bratr, ale má stejný sklon k násilí. Je to výborný lovec a se svou kuší má smrtící přesnost. Ke svým přátelům je většinou hrubý a často se uchyluje k násilí.

První série
Pár lidí i s Darylovo bratrem Merlem jelo do Atlanty pro zásoby, kde je však přepadli chodci a tak jsou nuceni schovat se v jedné z budov. Zde Merla kvůli jeho sklonům k násilí připoutá Rick k ocelové tyči. Jsou nuceni ho zde nechat a vrátit se zpátky do tábora k ostatním. Daryl se objevuje až ve třetím díle, kde se vydal na lov jelena, ale chodec mu ho už skolil. Proto se vrací do tábora, kde se sejde s ostatními. V táboře mu sdělí, že nechali jeho bratra připoutaného na střeše jedné z budov. To Daryla rozzuří a chce zabít muže, který ho tam nechal. Našel jen ruku bratra.To se mu však nepodaří a Rick ho sklidní. Poté se vydá s menší partou do města zachránit svého bratra. 1 season7
Najdou zde pouze jeho ruku a to Daryla rozzuří a míří kuší na T-Doga. Začne ho obviňovat za to, co udělal bratrovi. Rick však zasáhne a drží Darylovi zbraň u hlavy. Na chvíli se sklidní a dá Merlovu ruku Glennovi do batohu. Následně sledují, kam vedou stopy krve. Zavedou je do místnosti, kde si Merle spálil pahýl. Objeví se zde dva chodci, které Daryl zabije kuší. Když se Daryl rozhodne jít ho hledat po ulicích, tak ho T-Dog zastaví a připomene mu, že je třeba první získat batoh se zbraněmi. Glenn a Daryl jdou k batohu, zatímco Rick a T-Dog jsou o dva bloky dál. Vyjednávání s gangem.Když Glenn získá zbraně, tak je napaden a unesen gangem. Daryl jednoho z nich chytí a druhého střelí kuší do zadku.
Rick, Daryl a T-Dog se vyzbrojí a jdou za gangem vyměnit Miguela za Glenna. Po menších neshodách dopadne vyjednávání dobře a dostanou zpět Glenna i většinu zbraní. Vrací se zpátky do tábora, kterej napadli chodci. Daryl jich zabije hodně a spolu s ostatními zachrání tábor. Druhý den pomáhá Daryl s mrtvými těly a každé tělo rozmlátí krumpáčem. Carol ho zastaví, když se chystá dodělat jejího manžela. Nakonec mu sama probodne hlavu krumpáčem. Následně odjíždí skupina do C.D.C., kde se setkají s posledním doktorem Jennerem. Ten je vezme do svého centra. Jenže následující den chce Jenner vyhodit laboratoř do vzduchu. Darylovi i ostatním se podaří dostat se pryč dříve, než laboratoř exploduje. Skupina tedy jede dál a Daryl odjíždí spolu s nimi na bratrově motorce.

 

Druhá série
Na cestě do Fort Benning je skupina přepadena chodcema a Daryl zachrání T-Dogovi život tím, že na něho shodí mrtvého chodce a tím je oklame. Následně zmizí Carolina dcera Sophie. Rick spolu s Darylem, který je expert na stopování jí jdou hledat. Během hledání pitvají chodce, aby věděli, jestli jí nesnědl. Bohužel jsou nuceni se vrátit s prázdnýma rukama. Skupina se dostane na farmu, kde Daryl ujišťuje Carol, že Sophii najdou. Daryl je neúnávný a nepřestává s hledáním. Přinese Carol růži, aby tolik netruchlila pro dceru.
daryl-dixon-74728
Další den jde sám na koni hledat Sophii. Blízko potoka objeví její panenku, ale krátce poté padá do potoka, protože se kůň lekl hada. Při pádu se udeří do hlavy a nabodne na jeden ze svých šípů. Pokouší se vylézt na strmé stěně, ale moc se mu to nedaří. Při jeho pokusech se mu zjeví jeho bratr Merle a vysmívá se mu. Nakonec se mu podaří dostat se až k farmě, ale vzhledem připomíná chodce. Proto ho Andrea postřelí. Střela ho však jen škrábla a následně je přiveden zpět do domu. Carol mu následně přinese večeři a děkuje mu, že hledal její dceru.
Daryl se již zotavil ze svého zranění a Andrea mu přinese knihu a omlouvá se mu. Později jde obědvat s ostatními, jenže oběd končí ve chvíli, kdy jim Glenn řekne o stodole plné chodců. Následně jde do stáje a chce jít znovu hledat Sophii, ale Carol se mu to snaží rozmluvit. Ví totiž, že Daryl pořád cítí bolest po tom šípu. Daryl je tím rozmlouváním rozzuřen a seřve jí. Krátce poté vezme Carol k rybníku, omluví se jí a dá jí Cherokee růži, která jí znovu obnoví víru v nalezení dcery. Později začne Shane všem rozdávat zbraně a Daryl jde s ním do akce. Otevřou vrata od stodoly a začnou likvidovat chodce. Následně však ze stodoly vyjde nakažená Sophie a Daryl brání Carol, aby se k ní nepřibližovala. Sophie je následně zastřelena Rickem.
Daryl se poté hněvá, že se Carol nezúčastnila dceřinýho pohřbu. Později Daryl bije svázaného Randalla a chce od něho získat informace. Randall mu po dlouhém mučení řekne potřebné informace. Daryl hlásí, že se dozvěděl o zbytku Randallovy skupiny a pokud je to gang, tak zde všichni zemřou. Rick prohlásí, že Randall musí zemřít. Skupina se však rozdělí na dva tábory – jedni chtějí aby Randall zemřel, druzí zase, aby ho pustili. Dale je výrazně proti a protestuje. Během jejich rozhodování narazí Carl na Darylovo motorku a vezmi pistoli. Ještě té noci je Dale napaden chodcem, který mu rozpáře břicho. Hlasitý řev přivolá skupinku, která je trochu v šoku. Dale trpí bolestí, proto Daryl vytáhne zbraň a střelí ho do hlavy.
daryl-dixon-102350
Později Shane vysvobodí Randalla a bere ho do lesa, tam mu však zlomí vaz. Vrátí se s rozmláceným obličejem a řekne všem, že Randall utekl. Udělají dvojice – Rick a Shane, Daryl a Glenn a jdou ho hledat do lesa. Daryl narazí na nakaženého Randalla a zabije ho. Následně se dívá na jeho tělo a kontroluje, jestli byl pokousán, ale nic nenajde. Skupina si následně všimne ohromného stáda chodců, kteří se blíži k farmě. Daryl zabije plno chodců a všimne si, že je Darol v nebezpečí a jede jí na motorce na pomoc. Zachrání ji a poté s ní opouští farmu. Setkají se s ostatními na dálnici. Rick poté vysvětluje, že Shanea musel zabít, protože by zabil on jeho. Daryl je nejprve skeptický, ale později připustil, že Rick udělal správnou věc. Věří Rickovi a zůstává po jeho boku..

 

Třetí série
Daryl nyní zcela nahradil Shanea, jako Rickova pravá ruka. Skupina narazí na opuštěnou věznici, kterou ovšem musejí vyčistit od chodců. Daryl pomáhá vyčistit dvůr od chodců a postupují dovnitř věznice. Další den jdou Daryl, Rick, T-Dog, Glenn, Hershel a Maggie vyčistit další část věznice. Hershella však kousne do nohy chodec a musejí ho odnést do jídelny. Zatímco se Rick snaží amputovat mu nohu, tak Daryl spatří skupinku vězňů zavřených v jídelně. Míří svým samostřílem na partu vězňů a nevěří jim. Vyvedou vězně ven a dohadují se s nimi. Ozbrojený vězeň Tomas chce ale věznici pro sebe, s tím však Rick nesouhlasí a nabídne jim dohodu. Rickova skupina jim pomůže vyklidit jeden blok, ve kterém by bezpečně žili.
the-walking-dead-5x15-1_62quBěhem vyklízení často nastává konflikt mezi Tomasem a Rickem. Daryl je pořád ve střehu a Tomasovi nevěří. Při vyklízení jedné chodby zaútočí Tomas na Ricka a snaží se ho zabít. To se mu však nepodaří a Rick mu následně zasekne mačetu do hlavy. Skupina se dostala do bloku B, kde nechají zbývající vězně – Oscara a Axla. Daryl, Rick, T-Dog, Carol, Glenn, a Maggie se chystají spálit těla všech chodců, které zabili. Oscar a Axel přijdou skupinu požádat, jestli se k nim mohou připojit. Rick o tom diskutuje s Darylem a oba se shodnou, že ne!. Rick, Glenn a Daryl si uvědomí, že chodci jsou na nádvoří a snaží se záchránit skupinu. Poté, co zabili pár chodců si uvědomují, že zbytek skupiny někam zmizel. Rick obviňuje dva vězně, ale vězeňské alarmy dokazují, že je s nimi ještě někdo jiný.
Daryl, Oscar a Rick jdou ke generátoru a vypnou alarm. Uvidí zde však vězně Andrewa, který zaútočí na Ricka. Daryl mu nemůže pomoci, protože drží dveře zavřené před chodcema. Oscar nakonec zabije Andrewa a získá tak důvěru. Daryl, Glenn, Rick, Oscar a Axel postupují dál a naleznou T-Dogovo tělo a šátek, který patřil Carol. Rick však přijde o svou ženu Lori o trochu mu z toho přeskočí a jde najít její tělo. Daryl mezitím dává každému nějakou práci.Našel zraněnou Carol. Daryl a Maggie se následně vydají do školky a jdou najít potřebné věci pro mimino. Když se vrátí, tak Daryl drží v náručí Rickovo dítě a krmí ho. Za úsvitu následujícího dne, Daryl umístí Cherokee Rose na hrob určený pro Carol.

Další den jdou Daryl, Carl a Oscar prozkoumat vězení, jestli nenajdou Carol. Daryl mluví s Carlem o jeho matce a řekne mu i něco o své matce. Během toho najdou nůž, který patřil Carol, což je vodítko. Následně Daryl otevře jedny dveře a objeví hladovějící Carol. Nese jí zpět ke skupině a je rád, že jí našel. Když se Rick konečně vzpamatuje, tak na dvoře objeví Michonne, která potřebuje pomoct. Vezmou ji dovnitř a začnou vyslíchat. Řekne jim, že Guvernér unesl Glenna a Maggie. Poté je vede do Woodbury za Guvernérem. Na cestě je plno chodců a musejí být opatrní. když dorazí do Woodbury, tak zkoumají prostor a krčí se za vraky automobilů. Podaří se jim vysvobodit Glenna a Maggie. Zatímco se dostanou do jednoho domu, tak Daryl zjistí, že za mučení Glenna a Maggie je zodpovědný jeho bratr Merle.

Daryl_&_Merle_chup,_1Daryl chce jít pro svého bratra, ale Rick se mu to snaží rozmluvit. Následně Daryl vyhodí flash granát na ulici a začne velká přestřelka. Jakmile Rick, Glenn, Maggie a Michonne jsou připraveni k útěku, tak zjistí, že Daryl s nimi není. Na konci epizody se ukáže, že byl Daryl zajat vojáky Woodbury. Guvernér následně pronese proslov a ptá se davu, co má dělat s „teroristy“. Následně označí Merla jako „teroristu“ a zrádce a postaví ho doprostřed kruhu. Přinesou sem i Daryla, který má na hlavě pytel. Když mu ho sundají, tak konečně uvidí svého bratra a oba se na sebe překvapeně dívají. Dixonovic bratři se tak ocitají uprostřed kruhu a není jasné, co se s nimi stane………

Guvernér jim řekne, že ten kdo vyhraje může odejít. Merle říká, že udělá co je třeba, aby dokázal Woodbury svou věrnost a začne mlátit Daryla. Když je Daryl na zemi, tak mu Merle říká, že nemá v úmyslu ho zabít. Daryl a Merle následně uprchnou s Rickovo skupinou. Rickova skupina však Merla odmítá a Daryl ho zde nechce nechat, proto s ním odchází do lesů. Jak bloudí lesem, tak diskutují o minulosti. Následně však Daryl rozpozná dětský pláč a jde za ním. Na mostě narazí na skupinku, kterou ohrožují chodci. Daryl se rozhodne jim pomoci, ale Merle nesouhlasí. Daryl zabije většinu chodců a Merle se jen dívá. Následně však také vytáhne pistoli a zachrání Daryla. Rodina je zachráněna, ale Merle sahá do auta pro potraviny. Daryl namíří svou kuši na bratra a trvá na tom, ať nechá rodinu na pokoji. Později Daryl ukáže své jizvy, které mu způsobil jeho otec. Merle tvrdí, že o tom nevěděl a má to samé od svého otce.

Daryl se rozhodne vrátit se zpět do vězení a Merle se neochotně rozhodne jít s ním. Když Guvernér zaútočí na věznici a vypustí sem nějaké chodce, tak je Rick v ohrožení. Daryl a Merle ho však zachrání a připojí se ke skupině. Když Daryl sedí v cele, tak ho Carol navštíví a diskutuje s ním. Později, když přijde Andrea do věznice, tak Daryl vzkazuje Guvernérovi, že mu vydloubne druhé oko. Daryl doprovází Ricka spolu s Hershelem na schůzi, která byla zřízena s Guvernérem. Hlídá venku a mezitím si povídá s Caesarem a soutěží s ním v zabíjení chodců. Později je Daryl viděn, když je informován Rickem o plánu předat Michonne, ale nesouhlasí s tím. Následně se snaží Glennovi vysvětlit, že Merla mrzí co mu udělal, ale Glenn od něho omluvu nebere. Zjistí, že je Merle v místnosti u generátoru a mluví s ním o plánu s Michonne. Merle se však cítí být za toho špatného a říká Darylovi, že je slabej.

Ke konci epizody, Daryl vystopuje svého bratra a chce ho dovést zpátky do věznice. Podél cesty se setká s Michonne, kterou Merle propustil.

Thorne-TWD-Zombie-Merle-and-Daryl (1)Nakonec najde Merla, ale stal se z něho chodec. Darylovi vylezou slzy, když takto uvidí svého bratra. Krvežíznivý Merle se ho snaží napadnout, ale Daryl ho pořád odstrkává. Nakonec bratra přišpendlí k zemi a bodne ho vícekrát do hlavy. Poté pláče nad smrtí svého bratra. Daryl je zpět ve vězení a je smutný ze smrti bratra. Vojáci z Woodbury však napadnou jejich věznici a Rick s Darylem vyhodí dýmovnice a vylákají vojáky z věznice. Když se všichni přeskupí u brány, tak Daryl, Michonne a Rick se rozhodnout vyrazit a zaútočit na Woodbury. Na cestě zjistí, že jsou téměř všichni vojáci mrtví. Tyreese jim umožní jít dovnitř, kde najdou umírající Andreu. Nepodařilo se jim jí však zachránit. Následně se k nim připojí pár lidí z Woodbury a odcházejí zpět k věznici.

 

Čtvrtá série
abkd3xWYDaryl se poprvé objevuje na vnitřním nádvoří, kde hledá jídlo od Carol. Spolu se Sashou, Tyreesem, Glennem, Bobem, Michonne a Zachem jedou do obchoďáku pro zásoby. Zach se neustále snaží uhodnout, co dělal Daryl před apokalypsou. V obchodě je však napadnou chodci a Bob je uvězněn pod policí. Všimnou si, že na střeše je vrtulník, který jim klidně může spadnout na hlavu, proto se snaží co nejrychleji odsud vypadnout. Daryl se pustí do zabíjení chodců a Zach mezitím vysvobodí Boba. Zach je však chycen chodcem a pokousán, následně se střechou propadne vrtulník a Zacha rozdrtí. Po návratu do vězení, Daryl informuje Beth o Zachově smrti, jelikož s ním měla vztah. Později je Daryl viděn, když je blok D napaden chodcema a pomáhá s jejich likvidací. Následně zachrání Glenna před nemrtvým Patrickem. Spolu s Rickem, Hershelem a Bobem diskutuje o nové infekci. Diskutují také o nové situaci ve věznici a jak se s tím vypořádat.
Daryl jde následně kopat hroby pro mrtvé. Během kopání mluví s Rickem, který mu říká, že si zaslouží odpočinek. Později se vyšetřuje smrt Tyreeseho manželky Karen, která byla nakažena a někdo jí nemilosrdně upálil. Tyreese vyžaduje po Rickovi, aby zjistil, kdo to udělal. Následně mezi ním a Rickem dojde na rvačku a Daryl se snaží Tyreeseho uklidnit.
daryl-dixon-133904 (1)Později Daryl a Bob natankují auto a společně s Michonne a Tyreesem odjíždějí pro zdravotnické potřeby. Při jízdě směrem k nemocnici , skupina slyší hlas přes autorádio opakující slovo „Sanctuary“ . Daryl se tím nechal rozptylovat a zasáhl několik chodců na silnici. Zastaví auto, šokováni masivním stádem chodců jsou nuceni opustit auto. Po získání léku z veterinární vysoké školy je skupina nucena vylézt oknem a jít po střeše. Bob zde následně málem ztratí svou tašku, ale zvládne to. Daryl se však následně podívá do jeho tašky a nevidí nic jiného, než láhev alkoholu. Daryl odzbrojí Boba a snaží se ho zastrašit, je na něho rozzuřen, protože místo léků vzal akorát alkohol. Následně po něm naštvaně hodí jeho láhev alkoholu a říká “ ná napij se! „, poté odchází.

Když se Daryl vrátí do věznice, tak je informován Hershelem, ať si s Rickem promluví o Carol. Když si jde o tom promluvit s Rickem, tak zjistí, že jí poslal do vyhnanství kvůli zabití Karen. Daryl je rozrušen a šokován tímto rozhodnutím. Po zklidnění, jde Rick za Tyreesem říct mu o této novince. Než však mají šanci spolu mluvit, tak se před věznicí objeví Guvernér, který na ně zaútočí. Daryl se chopí zbraně a zabije pár guvernérovo lidí. Nakonec zničí i tank s granáty a zabije kuší jeho provozovatele. Bitva je vyhraná, ale věznice je v hrozném stavu a tak Daryl spolu s ostatními opouští věznici.

Daryl a Beth se objeví hluboko v lese a bojují s chodci. Poté, co zabil mnoho z nich, tak oba padnou na zem, jsou viditelně vyčerpaní. Za soumraku, udělají táborák v lese a Beth přesvědčí Daryla, aby s ní šel hledat ostatní, kteří přežili. Druhý den ráno, oba sledují drobné stopy. Dostanou se až k železniční trati, kde najdou hromadu mrtvých těl. Následně narazí na zničené auto a slyší ozvěny chodců, proto se schovají do kufru. Druhý den ráno vylezou ven a snaží se něco užitečného najít. Později, Daryl zabije veverku se svou kuší, ale zničí se mu šíp. Zabije i hada, kterého poté u táboráku jí. Když Beth říká, že chce napít, tak jí Daryl hodí láhev s vodou. Jenže Beth chce nějaký alkohol. Daryl ji ignoruje, ale ona se vydá na vlastní pěst. Poté, co jí začnou ohrožovat chodci, tak jí Daryl přijde na pomoc.

Nakonec jí Daryl pomáhá najít nějaký alkohol. Později narazí na dům, který mu připomíná ten, ve kterém bydlel s rodiči a Merlem. Zde naleznou pálenku a hrají pitnou hru. Jak Daryl pije, tak začíná být velmi agresivní. Nakonec mu dojde, že to přehnal a omluví se jí. Odhalí, co dělal před apokalypsou – Byl tulák a narkoman, který cestoval z místa na místo spolu s Merlem. Beth pak říká, že by oba měli spálit budovu a následně je chatrč v plamenech. Daryl následně spatří stopy chodců, jenže během toho se Beth chytne do zvířecí pasti. Daryl jí následně zachrání a odnese do nedaleké pohřebního ústavu. Zjistí však, že někdo jiný tento dům využívá, jelikož jsou police zásobené.
6Později je však Beth unesena neznámou osobou. Daryl se jí snaží pronásledovat, ale je to marné. Nakonec to vzdá a posadí se v blízkosti železniční trati. Joe a jeho skupina záškodníků přistoupí k Darylovi, který reaguje tím, že udeří Joa a namíří kuši na něj. Joe říká, že jestli ho zabije, tak ho jeho kamarádi zabijí, takže by to byla sebevražda. Následně řekne Darylovi : Proč se zranit, když můžem ubližovat jiným lidem.
Joeova skupina dorazí k táboráku, kde dříve tábořili Bob i Sasha. Poté, co zabijí chodce, který uvízl v drátech, tak si všimnou, že s nimi není Daryl. Len se rozhodne ho jít najít. Mezitím je Daryl na lovu a snaží se trefit zajíce. Len však vystřelí ve stejnou chvíli a začne hádka o kořist. Joe je přeruší a vysvětluje Darylovi, že skupina má jedno pravidlo, kterým je : “ pokud něco chceš, tak musíš říct zamluveno „. Následně Joe rozpůlí zajíce a dá oboum polovinu. Při chůzi na kolejích, Joe doporučuje Daryla, aby zůstal s nimi. Skupina najde železniční platformu, kde se rozhodnou zůstat na noc. Poté, co skupina stráví noc na vlakovém nástupišti, tak je ráno Daryl obviněn Lenem z krádeže poloviny zajíce. Joe prohledá Darylovu tašku a objeví onu polovinu zajíce. Daryl říká, že je to nastrčený a Len říká, že lže. Joe ví, že Len lže, proto nechá ostatní, aby mu dali nakládačku. Daryl následně vidí Lena mrtvého s šípem v hlavě.

Joe následně informuje Daryla, že sledují muže (Ricka), který zabil jednoho z jejich lidí a nejspíš míří do Terminusu. Skupina přepadne Ricka, Carla a Michonne na silnici. Joe počítá do devíti a je připraven střelit Ricka do hlavy. Objeví se Daryl a zastaví ho, říká mu , že to jsou hodní lidé. Joe nevěří a řekne mu, že Rick zabil Loua v koupelně a dá následně hochům pokyn, aby začli Daryla mlátit. Rozzuřenému Rickovi se podaří Joea zabít a následně se vypořádají i se zbytkem gangu. Daryl poté Rickovi vysvětluje, že byl s Beth, kterou následně někdo unesl a nakonec skončil s Joem a jeho skupinou. Když vyjdou z lesa, tak narazí na Terminus. Vlezou dovnitř zadní stranou a skončí ve velké prostorné místnosti, kde jsou vítáni mužem jménem Gareth, který jim řekne, aby odložily zbraně. Alex je má následně provést po okolí a Mary jim nabízí jídlo. Rick však následně spatří Darylovo pončo, Glennovo zásahovou zbroj, Bobovy khaki kalhoty a Hershelovy hodinky. Uvědomí si, že něco nesedí a drží Alexovi pistoli u hlavy. Následuje přestřelka a lidé Terminusu je nutí chodit vybranými uličkami. Následně je však drží na mušce a Rick, Daryl a Michonne jsou nuceni vlézt do vagónu, kde najdou zbytek skupiny (Glenna, Maggie, Boba atd…).

 

Pátá série
daryl-dixon-142813Daryl a ostatní si vytvoří provizorní zbraně v boji proti svým únoscům, ale stráže Terminusu hodí do jejich vagónu flashbang granát a Daryla, Ricka, Boba a Glenna vyvedou ven. Vedou je na jatka, kde je seřadí a skloní jim hlavy nad žlab, vedle čtař dalších mužů. Jeden po druhém jsou čtyři muži poraženi jako prasata a teď je na řadě Glenn. Exploze však vyvolá rozruch, což Rickovi pomůže k tomu, aby se vyvobodil a zabil stráže. Rick osvobodí Daryla, Boba i Glenna a zjišťují, že Terminus je chtěl vykuchat a použít jako jídlo. Po boji přes hordy zombíků se dostanou k vagónu, kde je jejich skupina a vysvobodí je. Skupina zvládne útěk z Terminusu a vykopou zahrabané zbraně. V tu chvíli se zde objeví Carol a Daryl jí běží obejmout. To Carol způsobila onu explozi a zachránila je.
Později v noci sedí vedle Carol, která nechce mluvit o tom, co se stalo. Carol slyší hluk v lese a Daryla to rozruší, tuší totiž, že je někdo sleduje. Další den, Daryl uloví pár veverek a přináší je zpět ke skupině. Řekne Rickovi, že nenašel žádnou stopu toho, kdo je sledoval. Pokračují v cestě, dokud neuslyší křičet otce Gabriela, kterého zachrání. Daryl k němu vyjadřuje svou skepci a otec je zavede ke kostelu. Daryl s Carol jdou pro vodu a najdou auto s vybitou baterií. Následně nabízí Carol, že jí vezme vodu, ale ta hravě odmítá. Daryl je později přítomen na večeři s ostatními a s Rickem přijímá Abrahamovu myšlenku jet do Washingtonu DC. Nakonec jde ven najít Carol a když jí chce přivést zpět, tak si všimne auta s bílým křížem. Daryl ví, že je to auto, které uneslo Beth a rozhodne se ho spolu s Carol sledovat.
walking-dead-season-5-spoilers
Pronásledují auto až do města a odhalí, že řidičem je policista.Pokračují směrem do budovy, kde usmrtí plno chodců. Blíží se k nim však velká horda chodců, proto se rozhodnou zůstat zde přes noc. Když přijde ráno, tak Daryl zabije dva chodce a pokračují v cestě v hledání Beth. Když vejdou do další budovy, tak zabijí většinu chodců, kromě těch ve stanech. Daryl si z okna všimne dodávky s bílým křížem a když se chystají opustit budovu a jít k ní, tak narazí na Noaha. Noah jim sebere zbraně a pustí na ně chodce ze stanů. Daryl a Carol chodce zabijí, Noah je stále v nedohlednu. Dorazí k dodávce, ale nikde ani stopa po Beth. Následně uslyšejí střelbu a vydají se za zvukem. Narazí na Noaha, který se snaží zabít chodce.
Daryl ho udeří a shodí na něho knižní polici. Chodec se snaží vypáčit dveře a uvězněný Noah je v nebezpečí. Daryl se na něho chce vykašlat, ale Carol mu chce pomoct. Nakonec k tomu Daryla přemluví a Noaha berou s sebou. Noah mumlá o lidech v nemocnici, kteří po něm jdou. Daryl se ho zeptá na Beth a Noah ví, kde je. V obavě, že ho policisté chytí se snaží přesvědčit Daryla a Carol, aby s ním utekli. Následně však Carol srazí auto a řidiči jí unesou. Daryl se chystá jít za nimi, ale Noah mu říká, že mají spoustu lidí a zbraní. Proto se Daryl rozhodne vrátit se pro svou skupinu ke kostelu.
sad19Po zabezpečení kostela Daryl, Rick, Noah, Tyreese, a Sasha vyrazí do Atlanty zachránit Carol a Beth. Rick má v plánu zaútočit na nemocnici, ale Daryl podporuje Tyreeseho plán – obchod. Rick tento plán odmítá, ale Daryl ho nakonec přesvědčí. Skupina následně zajme důstojníky Lamsona, Licariho a Shepherdovou. Daryl poslouchá jejich svědectví o tom, zda by měli věřit Dawn v obchodu. Po útěku a smrti Lamsona jsou Daryl a Rick překvapeni, když Licari a Shepherdová souhlasí s obchodem a že budou lhát o tom, že byl Lamson zabit chodci, namísto Rickem. V nemocnici nakonec proběhne úspěšná výměna Beth a Carol za Licariho a Shepherdovou. Ovšem nastane problém, když chce Dawn získat Noaha. Skupina nechce Noaha vydat a v tu chvíli Beth náhle napadne Dawn, která jí střelí do hlavy. Daryl jí to vzteky oplatí a ze smrti Beth se jen těžko vzpamatovává. Zasažen žalem následně nese její tělo ke zbytku přijíždějící skupiny.

 

 

 


Kategorie: Postavy, The Walking Dead. Bookmark the permalink.