Rick Grimes


rick-grimes-andrew-lincolnPředstavitel: Andrew Lincoln

Rick býval zástupcem šerifa v malém městečku, kdesi v americké Georgii. Během jedné policejní honičky je zraněn a následně převezen do nemocnice. Udržován v umělém spánku tak zaspí veškeré události, které naprosto změní svět. Probouzí se sám uprostřed, pro něj, zcela pustého světa, ve kterém ho neustále vede myšlenka na jeho ženu Lori a syna Carla. Rick se proto vydává na strastiplnou cestu za svou rodinou zničeným a smrtí páchnoucím světem.

Atlanta
Po probuzení se z komatu a seznámením se se světem ve kterém hrají prim nemrtví, pomáhali mu s tím Morgan a Duane Jonesovi, se vydal hledat svoji rodinu do Atlanty.
V Atlantě narazil na dav zombie, kteří ho málem zabily. Naštěstí ho zachránil Glenn a zavedl jej do kempu, kde našel ženu i syna i kolegu Shanea.
Hned po příchodu do kempu se stává jednou z vůdčích osobností, s Glennem „vykoupí“ obchod se zbraněmi a učí ostatní střelbě. Naučí to i svého syna.
Po útoku zombie na kemp, začnou spory mezi ním a Shanem o to, jestli zůstanou na místě a počkají na záchranu (Shane) nebo si najdou místo s lepší obranou (Rick). V tu dobu už Rick tuší, že bylo něco mezi Shanem a jeho manželkou Lori. Při jedné z dalších hádek vytáhne Shane na Ricka zbraň, situaci nečekaně vyřeší Carl, když Shanea zastřelí.

Na cestě I
Cestou z Atlanty za hledáním bezpečí nachází on i celá jeho skupina muže jménem Tyreese s dcerou Julie a jejím přítelem Chrisem. Také skupina ztrácí i některé členy. Za dobu cestování se zastaví na dvou místech, v jednom satelitním městečku a pak na farmě Hershela Greena, odkud jsou po několika neschodách vyhozeni. A pak konečně nacházejí zdánlivě bezpečné místo.
Rick se také dozvídá, že jeho žena je těhotná.

Vězení
Po likvidaci nemrtvých na dvoře a v jedné budově věznice, se spolu s celou skupinou zde zabydlují. Najdou poslední čtyři vězně, kteří zůstali živí. Někteří na ne moc dlouhou dobu. Postupně zde nacházejí klid, přijíždí sem i Hershel a jeho rodina, na Rickovu žádost. Vyklizují další budovy.
Rick zahlédne jednou padající vrtulník, vezme několik lidí a jedou zachránit přeživší. Jenže v helikoptéře nikdo není, jdou tedy po stopách, které je zavedou do městečka Woodbury, které udržuje čisté skupinka vojáků pod velením Guvernéra. Po poklidném přivítání, však Rick zjistí, že Guvernér je vlastně zrůda. Při mučení Rick přichází o ruku, ale spřátelí se zde s doktorem a sestřičkou. Nakonec odsud prchá a připravuje své lidi ve vězení na možný útok Guvernérova vojska. Lori porodí dceru.
Který po nějaké době opravdu přijde, po tom co jsou někteří z jeho lidí zabiti, mezi nimi i jeho žena a dcera, a někteří raději utečou, nakonec i on sám a i jeho syn.

Na cestě II
Rick je těžce zraněn a několik prvních dní je neschopen transportu, chrání ho tedy Carl. Po zotavení vyráží hledat dál bezpečné místo. V tu dobu začíná v jednom telefonu, který bere pořád s sebou, slyšet Lořin hlas.
Zpátka na Hershelově farmě nachází Glenna, jeho ženu, a některé další. Přibudou k nim tři přeživší, kteří míří do Washingtonu. Rozhodnou se jít také.
Po cestě narazí na osamoceného kněze Gabriela, skupinu kanibalů a starého přítele Morgana, následně pak konečně dojdou na chráněnou oblast na začátku Washingtonu.

 

 


Kategorie: Postavy, The Walking Dead | Tagy: , , , , .