S01E03 – Krátké shledání / Tell It to the Frogs


Rick se konečně shledává se svou rodinou v táboře přeživších, který je schodou okolností veden jeho parťákem a přítelem Shanem, avšak znovu se rozhodne tábor opustit, aby zachránil nešťastnou náhodou uvězněného násilníka Merla. Mezitím je však tábor napaden a skupinka utrpí velké ztráty.

Když se Rick znovu shledá se svou ženou Lori a synem Carlem v táboře, který je shodou okolností veden jeho kolegou, parťákem a přítelem Shanem, musí se znovu vydat do centra Atlanty, které je ovládáno spoustou zombie. Ačkoliv Lori i Carl jsou zásadně proti jeho cestě, Rick ji odůvodňuje taškou zbraní, kterou upustil, když byl při cestě městem napaden stádem krvelačných zombie a taky záchranou násilnického Merla, který byl nešťastnou nehodou s klíčem uvězněn na střeše jedné z budov.

Jenže jakmile Rick se svou skupinou prolomí dveře na střechu, naleznou jen useklou ruku a pouta připoutané k trubce, u které přebýval Merle. Když Merleho stopují za pomoci kapek krve, které po sobě na střeše zanechal, tak naleznou další důkazy o tom, že Merle žije, jenže jej už nedokáží nalézt.
Kategorie: 1. série, Epizody | Tagy: , , , .