S02E10 – Víc než dál / 18 Miles Out


Rick a Shane mají vážný rozhovor a nakonec se pořádně servou, což může klidně skončit smrtí jednoho z nich. Rozhodne se Rick svému parťákovi pomoct? A co jejich zajatec, přežije malý výlet, který ho čeká?

Rick a Shane jedou 18 mil od farmy, aby našli bezpečné místo, kde by mohli svého zajatce Randalla pustit a on je neměl jak ohrozit. Chtějí také nalézt nějaké další zásoby, které by se jim mohly hodit během přicházející zimy. Rick auto zastaví na křižovatce uprostřed polí, aby si se Shanem vážně promluvil. Tématem jsou samozřejmě především Lori a Carl.

Když pak dorazí do malého městečka, rozhodnou se Randall nechat právě tam. Rick mu při odchodu hodí nůž, aby se mohl zbavit pout a měl se jak bránit. Randall je ale přemlouvá, aby ho tam nenechávali a prozradí, že zná Maggie. Shane se kvůli tomu rozhodne, že je příliš velkou hrozbou, jelikož ví, kde farma leží a chce jej zabít. Rick Randalla zachrání a se Shanem se porve. Ten po něm hodí hasák, který rozbije jedno z oken vedlejší budovy a ven se vyhrnou chodci. Shane je uvězněn v přistaveném školním autobusu a zdá se, že nemůže vydržet moc dlouho.

Na farmě se mezitím pokusí Beth spáchat sebevraždu, protože už nemůže dál vydržet vše co se kolem děje. Lori a Maggie ji naštěstí najdou včas.
Kategorie: 2. série, Epizody | Tagy: , , , .