S02E11 – Jeden rozhněvaný muž / Judge, Jury, Executioner


Skupina se snaží přijít na to, co by měli udělat s Randallem. Situace, ve které jsou, samozřejmě vyvolá ve skupině určité napětí a spory. Mladý Carl se začíná chovat divně, neposlouchá a způsobuje dost problémů, což jeho rodičům přidělává dost starostí. Jak vše dopadne? Rozhodne se skupina Randalla popravit?

Daryl se snaží z Randalla dostat nějaké informace o skupině, jejíž je členem. Zjistí, že se jedná o partu zhruba 30 mužů, kteří znásilňují ženy co potkají a muže zabíjejí. Rick a Shane se rozhodnou Randalla zabít, protože jsou přesvědčeni, že jeho propuštění by znamenalo příliš velké riziko pro jejich skupinu. Dale je však silně proti a snaží se přesvědčit o své pravdě i ostatní. Snaží se působit na jejich lidskost, příliš kladné odezvy se ale nedočká.

Carl je z celé situace vedle a začíná se chovat vzdorně. Nejprve se vplíží za Randallem do stodoly, pak urazí Carol a nakonec se vytratí do lesa, kde provokuje chodce uvázlého v bažině. Nakonec se zapojí i do debaty o Randallově osudu. Když je pak o všem rozhodnuto a Rick se chystá Randalla popravit, přijde do stodoly a vybízí svého otce, aby to udělal. Zklamaný Dale se jde projít dál od domu a je překvapen chodcem, kterého dříve provokoval Carl…
Kategorie: 2. série, Epizody | Tagy: , , , .