S02E13 – U skomírajícího ohně / Beside the Dying Fire


Na farmě probíhá válka a členové skupiny se snaží bojovat o vlastní život…

Rick a Carl se společně vrací na farmu, ale brzy zjišťují, že nejdou zdaleka sami. Pronásleduje je totiž ohromná skupina chodců. Brzy se kolem farmy rozpoutá peklo. Všichni jsou nuceni vzít zbraně do rukou a pokusit se zachránit holé životy. Netrvá dlouho a každý si uvědomí, že ústup je jediná šance na přežití. Kvůli okolnostem jsou rozděleni do několika menších skupin a bohužel dojde i k několika obětem.

Jediná, kdo musí nakonec utíkat sama, je Andrea. Ostatní si totiž myslí, že byla během útěku zabita. Dokáže se dostat do lesa a když už se zdá, že se blíží její konec, je zachráněna tajemnou postavou v kápi.

Přeživší se sejdou na dálnici, odkud se vydají na další cestu. Během táboření na noc je pak Rick donucen neustálým stěžováním si a rozporováním jeho vedení ze strany ostatních k tomu, aby vše uvedl na pravou míru. Buď ho budou poslouchat nebo si mají jít po svém. Jestliže chtějí, aby se o ně staral, tak se budou chovat jak jim poví…

Zajímavosti:
Když farmu napadnou zombie, Hershel Green střílí z brokovnice. Všimněte si, že nepřebíjí a ani není ovlivněn zpětným rázem.
Kategorie: 2. série, Epizody | Tagy: , , , .